Menu

Eesti parim mahetoode 2015: eelküpsetatud mahe rohumaaveise ribi „Agnes“

6. septembril kuulutati Eesti Vabaõhumuuseumis välja aasta parimad mahetooted. Liivimaa Lihaveisel on rõõm teatada, et aasta mahetooteks kuulutati eelküpsetatud mahe rohumaaveise ribi  „Agnes“.

Agnese ribi näol on tegemist tootega, mis sisaldab kõrgelt hinnatud antrekoodi liha, olles seejuures maitsestatud meeldivate ürtidega ning pakendatud kliendi jaoks uudselt – pika ja efektse ribilindina. Ribi valmistatakse back ribs´ist ehk seljaribist, mis sisaldab endas antrekoodi liha ning mida tuleb ühelt loomalt väga vähe, moodustades kogu rümba väljatulekust vaid kuni 0,6%. Sellisel kujul valmistatud kõrgkvaliteedilist veise back ribsi pole Eestis turul enne pakutud, veel vähem mahetootena.

Oleme ribi kliendi jaoks juba eelnevalt küpsetanud ning marineerinud ürtidest koosnevas marinaadis, seeläbi on saavutatud mahe, liha maitset hästi täiendav lõpptulemus. On oluline mõista, et veiseribi struktuur on oluliselt tugevam kui sealihal, seega tuleb „Agnest“ täiendavalt grillil või ahjus liha struktuuri pehmendamiseks küpsetada.

Eelküpsetatud mahe rohumaaveise ribi  „Agnes“ on müügil: Tartu ja Tallinna Kaubamajas; Võru Makismarketis; Põlva EDU Konsumis ja Põlva Toiduaidas; Tartu ja Pärnu Taluturul; Sadamaturul; Tallinna Ökosahvris; kaupluses Kallaste ja Rõõmu Kaubamajas; Talu Toidab lettides Haabersti, Ülemiste ja Mustakivi Rimides; Nõmme turul; Chef Foodsi lihapoes Adaveres; Biomarketites: Tartu Kaubahall, Pärnus Port Artur, Ülemiste, Viimsi, Rocca al Mare, Tallinna Kaubamaja ja Solaris; Lõuna-Eesti Ökokeskuses; Mahemarketites Pirital, Viimsis ja Mustamäel.

Head proovimist!