Menu

Liivimaa Lihaveis oli 6. septembril Viimsi Vabaõhumuuseumis

Septembrikuu esimesel laupäeval Viimsi Vabaõhumuuseumi tavapärase taluturu ajal toimusis seal ka Eesti esimesed veiseliha grillimise meistrivõistlused ning avatud oli rohumaaveise telk, kus toimus veiserümba lahti lõikamise näidisesinemine ning toodete grillimine.

Eesti esimesed veiseliha grillimise võistlused olid edukad, ühtekokku osales võistlustel kuus tubli võistkonda –Lennu Grill Team, Väike UFO, Tip ja 3 Täppi, Näm-Näm Production, Suur Roheline Muna ning Meat Market.

Võistlus toimus kolmes voorus. Esimeses voorus võistlesid meeskonnad Lõuna-Ameerikast pärit veise grilltüki – picanha grillimises. Esimese vooru kolm parimat võistkonda Eesti Grilliliidu žürii punktide alusel olid Tip ja 3 Täppi, Väike UFO ja Suur Roheline Muna.

Teises voorus võistlesid meeskonnad lihaveise karree grillimises. Karree on selgrookondiga lõigatud veise välisfilee tükk, mida on 21-30 päeva kuivlaagerdatud. Karree voorus tunnustas žürii taas kolme võistkonda: Väike UFO, Tip ja 3 Täppi, Suur Roheline Muna.

Kolmas ehk viimane voor veiseliha grillimise võistlustel oli fantaasiavoor, kui igal võistkonnal oli võimalik valida endale meelepärane rohumaaveise lihas/toode, mida grillida. Fantaasiavoorus anti igale võistkonnale aega enda poolt valmistatava tutvustamiseks publikule. Fantaasiavooru võitis Meat Marketi võistlustöö, mille näol oli tegemist veiserasvas laagerdatud t-luu steigiga. Fantaasiavoorus tunnustati veel võistkondi Näm-Näm Production ning Tip ja 3 Täppi. Eraldi tunnustati fantaasiavooru esitluse eripreemiaga võistkonda Näm-Näm Production.

Üldarvestuses võitis Eesti meistri tiitli veiseliha grillimises võistkond Tip ja 3 Täppi, teisele ja kolmandale kohale tulid vastavalt võistkond Meat Market ja võistkond Suur Roheline Muna.

Paralleelselt grillimise meistrivõistlustega oli avatud ka rohumaaveise telk. Rohumaaveise telgi kõige atraktiivsemaks osaks publiku jaoks võib pidada rohumaaveise esi- ja tagaveerandrümba konditustamist publiku silme ees.

Veiserümba poolitamise juures tutvustati kohale tulnutele rohumaaveise omadusi, näidati, millisest rümba osas erinevad lihased tulevad ning kuidas neid välja lõigatakse. Kõik lõigatud lihased pandi inimestele vaatamiseks spetsiaalsetele alustele, kus juures oli iga lihase nimetus ning tooted, mida sellest lihasest saab valmistada. Tegemist oli põneva ja hariva programmiga.

Lisaks sellele, et pool veise rümpa kohapeal toodeteks lõigati läksid kõik grillimiseks sobilikud tooted ka elava tulega argentiina-tüüpi suurele grillile, kust soovijatel oli võimalik erinevaid rohumaaveise lihaseid ka proovida. Grilli taga tegutses sellel päeval Leib Resto ja Aed sous chef Kristo Malm, toidud serveerisid ja kõrvaltooraine valmistasid Olde Hansa peakokk Emmanuel Wille ja tema abiline Martin. Meeldivad maitseelamused olid sellel päeval garanteeritud.

Vaata ürituse pildigaleriid.