Menu

Retseptivaramus uus pasteedi retsept

Meie kätte on sattunud üks suurepärane Uus-Meremaa rohumaaveisekasvatajate poolt välja antud raamat, mille kaante vahel leiab hulgaliselt maitsvaid retsepte erinevatest rohumaaveise lihastest. Peame tunnistama, et nii huvitavat, rikkaliku pildimaterjaliga ja mitmekülgsete retseptidega raamatut veiselihast polegi varem kohanud. Ühe veisekasvataja lahkel loal jagame retsepte, mis meie meelest tasuvad katsetamist.

Esimesena soovitame valmistada harjumuspärasest erineva tehnoloogiaga veisemaksa pasteeti. Lõpptulemus on eriliselt hõrk, valmistamine väga lihtne ja pasteet sobib ideaalselt suveõhtute grilliürituse eelroaks ise valmistatud leiva peale või lihtsaks hommikusöögiks.

Pasteedi valmistamisel kasuta kindlasti rohumaaveise noorlooma maksa. Piimalehma maks on oluliselt kiulisem ja elanud 4-5 aastat teistsugust elu kui rohumaal õnnelikult elanud lihaveis. Rohumaal kasvanud veise maks on magus ja enne pasteedi valmistamist tasub ka mõni tükk maksa toorena ära süüa, see on ainuke kindel viis raua omastamiseks.

Rohumaaveise maksapasteedi retsepti leiad siit

Head katsetamist ja maitseelamusi!