Menu

Tänavusel vabariigi aastapäeva vastuvõtul serveeriti rohumaaveise maksa, retsept nüüd ka meie kodulehel

Mõne päeva eest toimunud Eesti Vabariigi presidendi aastapäeva vastuvõtul serveeriti teiste suupistete hulgas ka Liivimaa Lihaveise rohumaaveise maksast valmistatud maksatrühvlit. Maitsva suupiste valmistas Mr Jakobi restorani meeskond eesotsas Jorma Riivaldiga. Täname kohalikku toorainet väärtustavaid kokkasid tubli ja inspireeriva töö eest.

Liivimaa Lihaveise noorlooma maks on tervislik valik nii pere pisemate kui ka täiskasvanute menüüs. Veisemaks on rikas mitmete vitamiinide ja mineraalide poolest, sisaldades rikkalikult fosforit, kaaliumi, rauda, A-, C- ja B12 vitamiine. Maks on inimese organismile ka heaks foolhappe, B6- D- ja E- vitamiini ning tsingi allikaks. Seejuures sisaldab veisemaks eelnevalt loetletud mineraalained ja vitamiine kordades rohkem kui tavaline punane liha, puu ja juurviljad. Näiteks sisaldab noorlooma maks 100 grammi kohta 88 korda rohkem rauda kui õun, 14 korda rohkem kui porgand ja pea kolm korda rohkem rauda kui punane liha.

Tänavusel vabariigi aastapäeva vastuvõtul pakuti seega noorlooma maksa näol midagi väga tervislikku ja maitsvat. Me ei ole kadedad, siin on retsept ka kodus järgi tegemiseks.